Yeşil ton: Kullanıcılar, Apple Watch’ta ekran sorunları bildiriyor

sıcakkafa

Yeni Üye
Solucan bir şekilde bu güncellemelerde: Apple’ın USB 3 kamera adaptörünün çalışmasını bozabilen iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 ile ilgili sorun raporlarının ardından şimdi de Apple Watch sahiplerinden watchOS 9.5 ile ilgili hata raporları geldi. Üç sistem de geçen hafta Apple tarafından teslim edildi.

Eski saatlerde görüntüleme sorunu (yalnızca değil)

Reddit’teki daha uzun konulara göre, hatanın işletim sisteminin belirli alanlarındaki içeriğin görüntülenmesiyle ilgisi var. watchOS 9.5’e yapılan güncellemeden bu yana, bildirim ekranı veya kontrol merkezi gibi görünümler oldukça güçlü bir yeşil renge sahip. Merakla, bu tüm modellerde olmuyor, bu nedenle Apple Watch Series 6 veya Series 5 gibi eski cihazlar özellikle etkilenmiş gibi görünürken Apple Watch Ultra etkilenmiyor. Ancak daha geçen sonbaharda piyasaya sürülen Apple Watch Series 8 de sorunu bazı kullanıcılar için gösteriyor.

“Bunun bir özellik olduğundan gerçekten emin miyiz?” Seri 4’ten etkilenen bir kişi yazar. Yeşil renk tonu saatin kilit ekranında da görülebilir, yani oluşturduktan sonra cihaz PIN’ini girmeniz gerektiğinde. Apple, işletim sisteminin bazı alanlarında renkli ekranı ince ayarlamış gibi görünüyor. Yerleşik OLED ekranların normalde “görünmez” siyah rengi yeşile döner. Bir kullanıcı, “Soluk bir LED ekrana benziyor” diyor.

iPhone’da zaten vardı

Sorun, Apple için tamamen yeni değil. Apple Watch’ta henüz bildirilmemiş olsa da son yıllarda Mac, iPhone veya iPad’de renk atmalar daha yaygın hale geldi. Genellikle bir yazılım sorunuydu, bazen bu sadece bir ayar meselesiydi. Etkilenenler, gerekirse Apple Destek ile iletişime geçebilir; ancak, şu ana kadar resmi bir çözüm yok ve donanımı değiştirmek pek yardımcı olmayacak gibi görünüyor.

Bir hafta süren beta aşamasına rağmen geçen hafta yayınlanan güncellemelerde kalite kontrol sorunları varmış gibi görünüyor. Örneğin, iOS 16.5 ve iPadOS 16.5’te, USB 3 kamera adaptörünün güç üretmemesine veya veri aktarımı için kullanılmamasına neden olan bir hata keşfedilmedi. Şimdiye kadar burada da bir çare yok. Sonuçta: Apple hem watchOS 9.6 hem de iOS / iPadOS 16.6 üzerinde çalışıyor. Her iki işletim sistemi de şu anda beta testinde.

Mac & i'den daha fazlası

Mac & i'den daha fazlası

(bsc)

Haberin Sonu