“xrOS” için ticari marka girişi: Apple’ın kulaklığının işletim sistemi

sıcakkafa

Yeni Üye
Apple’ın bir sonraki işletim sistemi hemen köşede. iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS yakında “xrOS” ile birleştirilecek: Yeni Zelanda Ticari Marka Ofisi, Apple’ın sistem yazı tipi SF Pro’da ayarlanan bu kelime işareti için ilgili uygulamayı yayınladı. Önceden, “Reality Pro” ve “Reality One” için ticari marka girişleri biliniyordu – beklenen Apple kulaklığın olası adları. Diğer şeylerin yanı sıra, bilgisayar donanımı ve yazılımı alanlarını kapsayan koruma sınıfları için “xrOS” uygulandı.

Yeni Zelanda Ticari Marka Ofisinde xrOS girişi

Apple’ın sistem yazı tipi SF Pro’da xrOS için ticari marka girişi.

Bir itme olarak artırılmış gerçeklik

“XR” ile xrOS, “Genişletilmiş Gerçeklik” anlamına gelir. Önceki raporlara göre, Apple’ın kulaklığı, saf VR kulaklıklarına veya kayak gözlüklerine benzer şekilde, göz çevresindeki çevresel alanı opak hale getirecek. Ancak örneğin artırılmış gerçeklik uygulamalarının yapılabilmesi için kulaklığın fiziksel ortamı bir kamera sistemi aracılığıyla yakalaması ve gerekirse entegre ekranlarda göstermesi gerekiyor.

“Deep Dive” adlı bir şirket, Yeni Zelanda’da “xrOS” ticari markası için başvuruda bulundu. Apple, henüz duyurulmamış yeni ürünlerin ticari marka haklarını erken bir aşamada güvence altına almak için düzenli olarak bu tür paravan şirketleri kullanır. Macrumor’un bildirdiğine göre, Deep Dive geçmişte “Deep Screen” adı da dahil olmak üzere başka ticari marka başvuruları yaptı.

Apple kulaklıktaki iPad uygulamaları?

xrOS terimi, diğer Apple yazılımlarında çoktan ortaya çıktı ve uzun süredir yaklaşan işletim sisteminin adı olarak kabul ediliyor. Şimdiye kadar, gözlemciler Apple’ın iOS ve iPadOS’tan bilinen temel uygulamalarını yeni işletim sistemi için uyarlamasını ve ayrıca üçüncü taraf geliştiricilerin iPad uygulamaları için bir taşıma seçeneği oluşturmasını bekliyorlardı. Geçenlerde Apple’ın WWDC’sinin büyük bir bölümünün geliştiriciler için yeni fırsatlara ayrılacağını söyledi.

Mac & i'den daha fazlası

Mac & i'den daha fazlası

(lbe)

Haberin Sonu