Varmfront: Ikea yangın tehlikesi nedeniyle powerbank'ları geri çağırıyor

sıcakkafa

Yeni Üye
Varmfront serisinden bazı Ikea powerbank'lar görünüşe göre yangın riski oluşturuyor. İsveçli mobilya mağazası etkilenen modeller için bir geri çağırma başlattı. Powerbank'larını Ikea'ya iade eden herkes satın alma fiyatının tamamını geri alacaktır.

Reklamcılık

Ikea'nın duyurusuna göre, Varmfront serisinin 10.400 mAh ve 5.200 mAh'lik bazı modelleri etkileniyor. Ancak her iki varyant için de, yalnızca belirli sürüm numaralarına sahip modeller artan yangın riskinden ve dolayısıyla geri çağırmadan etkileniyor.

• Varmfront 10.400 mAh tarih damgaları 2313, 2316, 2318, 2319
  • Varmfront 5.200 mAh tarih damgaları 2318, 2319, 2322

10.400 mAh kapasiteli Varmfront powerbank'in üzerindeki tarih damgası.

(Görsel: Ikea)

Tarih damgaları, etkilenen tüm powerbank'lerin arkasının sağ alt kısmında görülebilir. Ikea, etkilenen modellerin sahiplerinden powerbank'lerini kullanmayı bırakmalarını ve bunun yerine iade etmelerini istiyor. Etkilenen kişiler, 0800-2255453 numaralı Ikea yardım hattını arayarak bunu nasıl yapacaklarını öğrenebilirler.

“İzole edilmiş üretim hatası”

Ikea açıklamasında daha fazla ayrıntıya girmeden “izole bir üretim hatasından” bahsediyor. Daha önce herhangi bir yangın olup olmadığı belirsiz. Şirket duyurusunda “IKEA bu geri çağırmanın neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür diler” yazıyor.

“Ikea, satıldığı ülkelerdeki tüm geçerli yasa ve standartları karşıladığından emin olmak için tüm ürünlerini titiz bir risk değerlendirmesi ve test programı kullanarak geliştiriyor,” diye devam ediyor. Güç bankaları Çin'de üretildi.

Ikea, Varmfront güç bankasının çeşitli versiyonlarını çevrimiçi mağazasında satmaya devam ediyor – görünüşe göre bunlar artık üretim hatasından etkilenmeyen daha yeni versiyonlar. Şu anda satışta olan Varmfront güç bankaları 10 ila 18 avro arasında değişiyor.

(Öyleyse)