iOS 17 ve Co duyuruldu: Yeni iPhone işlevleri Eylül ortasında geliyor

sıcakkafa

Yeni Üye
iOS 17 neredeyse hazır: iOS 17.0’ın son sürümü 18 Eylül Pazartesi günü genel kullanıma sunulacak. Apple bunu Salı günü iPhone 15 sunumunun oturum aralarında duyurdu. Üretici, işletim sistemi güncellemelerini genellikle akşamın erken saatlerinde, muhtemelen Orta Avrupa Yaz Saati’ne göre akşam 7 civarında yayınlıyor. İşletim sistemi haziran ayından bu yana beta testindeydi ve başlangıçta yalnızca geliştiricilerin kullanımına açıktı. Daha sonra halka açık beta programının bir parçası olarak daha fazla sayıda testçinin kullanımına sunuldu.

Reklamcılık

iPadOS 17 ve watchOS 10 da yakında

Apple, iOS 17’ye paralel olarak watchOS 10 ve iPadOS 17’yi de 18 Eylül’de indirilmek üzere yayınlayacak. Güncellemeyle birlikte iPhone’lar, cihazları şarj ederken özelleştirilmiş bir kullanıcı arayüzüyle (örneğin widget’ları, müzik kontrollerini görüntülemek veya dijital fotoğraf çerçevesi olarak) şarj ederken daha kullanışlı hale getirmeyi amaçlayan yeni bir bekleme moduna kavuşuyor. iPadOS 17 ile Apple, kullanıcıların iPhone’dan zaten bildiği, yapılandırılabilir kilit ekranları ve kilit ekranı widget’larını sunuyor. watchOS 10 yeni bir widget görünümü sunuyor ve izleme düğmesinin atamasını değiştiriyor.

Test raporlarına göre, iOS 17’nin beta aşaması herhangi bir ciddi sorun olmadan geçti, ancak başlangıçta hem işletim sisteminde hem de uygulamalarda her zaman küçük hatalar beklenebilir. Apple genellikle yeni sürüm için ilk güncellemeyi nispeten hızlı bir şekilde sunar.

Güncelleme

12 Eylül 2023

21:08

Saat

macOS 14 Sonoma’yı kısa bir süre sonra takip ediyor: Apple, çıkış tarihi olarak 26 Eylül’ü belirtiyor.

Hangi iPhone’lar iOS 17’yi çalıştırıyor?

Apple artık iPhone’u getirmiyor Dil modeline dayalı yeni otomatik düzeltme gibi bazı AI işlevleri, henüz Almanca için mevcut değildir ve iPhone 12 veya daha yeni bir model gerektirir. iPad 5 (2017’de üretilmiştir) iPadOS 17’yi desteklemez ve 2015 ile 2016’daki iPad Pro modelleri iPadOS 16’da kalır. watchOS 10, Series 4’e kadar olan tüm Apple saatlerinde çalışır. watchOS 10’u yüklemek için iOS yüklü bir iPhone gerekir. 17 gerekli.

(1 pound = 0.45 kg)

Haberin Sonu